"צלילי כרמל "– חוויה מוסיקלית
ניהול מוסיקלי – רוני צפריר
 
פסטיבל המוסיקה הבינלאומי בוורוצלב WRATISLAVIA CANTANS
 
6.9-2020-14.9.2020
 
הדרכה: יוליק גורביץ
הדרכת המוסיקה: ד"ר אסנת גולדפרב–ארזואן

 
הצטרפו אלינו לפסטיבל המוסיקה הבינלאומי WRATISLAVIA CANTANS (ורוצלב שרה). מופעי הפסטיבל מגוונים מושכים אליהם תיירים ומקומיים מכל רחבי העולם. במופעים, המשתרעים על פני מרבית תקופות תולדות המוסיקה, משתתפים סולנים והרכבים מפורסמים. נוסף על הפעילויות המוסיקליות נהנה גם מהעיר ורוצלב, בה מתקיים הפסטיבל, נבקר באתרים החשובים בה. כמו כן נצא מחוץ לעיר ונבקר בלודז', בטירת "קסיאנז" ונספור כמה שיותר גמדים. במהלך הטיול נשהה בבית מלון אחד. 
 
*במהלך  הטיול תתקיימנה הרצאות הכנה לקראת המופעים המוסיקליים.
** סדר הסיורים עשוי להשתנות בהתאם למופעי המוסיקה. 
 
6.09.2020 - יום ראשון – תל אביב – ורוצלב
המראה מנתב"ג בשעה 21:35 בטיסה ישירה לוורוצלב. לאחר הנחיתה ניסע למלון שבמרכז העיר, המרוחק כעשרים דקות משדה התעופה. 
 
7.09.2020 - יום שני – ורוצלב
אחרי ארוחת הבוקר המאוחרת נצא לסיור היכרות עם העיר ורוצלב. נתחיל מכיכר העירייה. נבקר בבניין העירייה, שהוקם במאה ה-13. נסייר בעיר ונהנה מהמגוון הרחב של האדריכלות המקומית. נבקר בכנסיה של אליזבת הקדושה הענקית, שנבנתה במאה ה-12 בסגנון גותי מובהק. נתרשם מסמלי העיר– פסלי הגמדים, המפוזרים ברחבי העיר העתיקה. בערב נצא למופע של פסטיבל ורוצלב (התכנית המוסיקלית תעודכן בהמשך). 
 
8.09.2020 - יום שלישי – ורוצלב – לודז' – ורוצלב 
היום יוקדש לעיר לודז', העיר השלישית בגודלה בפולין, המרוחקת כ-200 ק"מ מזרחה מוורוצלב. במאה ה-19 היא נחשבה לבירת הטקסטיל ולמרכז תעשייה תוסס הודות ליוזמת תושביה היהודיים.  נסייר ברחוב הראשי פיוטרקובסקה, בו נהנה מהמבנים הרבים שעוצבו בסגנון האדריכלי ה"אר נובו" וגם נתרשם מהפסל שנעשה לכבודו של  ארתור רובינשטיין, הפסנתרן היהודי הגדול, יליד העיר. לאחר ארוחת צהריים נבקר בבית העלמין היהודי של העיר ובו נתרשם מאוהל מצבת משפחת פוזננסקי. נחזור למרכז העיר, אזור הגטו לשעבר, נראה את אנדרטת עשרת הדיברות ולבסוף ניכנס ל-"מנופקטורה", בית החרושת של גביר העיר ישראל פוזננסקי, שהיה גם ארמון המשפחה וכיום שוכן בו מוזיאון לתולדות לודז'. לקראת הערב נחזור לוורוצלב.
 
9.09.2020 - יום חמישי – ורוצלב 
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך את ההיכרות עם אתרי העיר. נבקר במוזיאון המכיל מוצג אחד והוא "פנורמה ראקלאביצה". תמונת הפנורמה מתארת את הקרב המפורסם בהיסטוריה הפולנית. ממדיה הענקיים משתרעים על 114 מ' לאורך ו-15 מ' לרוחב. לאחר מכן נבקר ב"הידרופוליס" - מרכז ידע אולטרה-מודרני המוקדש למים. זהו המתקן היחיד בפולין ואחד הבודדים בעולם. שטח התערוכה הוא יותר מ- 4000 מ"ר והיא מכילה כ- 64 מתקנים אינטראקטיביים בנושאי המים השונים. נחזור למלון למנוחה. בערב נצא למופע של פסטיבל ורוצלב (התכנית המוסיקלית תעודכן בהמשך).
 
10.09.2020 - יום שישי – ורוצלב 
נתחיל את היום מההיסטוריה היהודית של ורוצלב. נבקר בבית הכנסת "החסידה הלבנה" שנבנה ב-1829, שהוא בית הכנסת המשוחזר והמשופץ היחיד בעיר ששרד את השואה. כיום שוכן בו גם מרכז יהודי קהילתי, בו נלמד על תולדות יהודי העיר ואזור שלזיה תחתית. לאחר מכן נבקר בבית הקברות היהודי המרשים ששרד הן את הכיבוש הנאצי והן את הקומוניזם. נסיים את סיור היום בביקור ב"אי טומסקי" החלק העתיק ביותר בעיר המשמש כאתר נוף יפהפה, מלא עצים ופרחים,  אשר ביחד עם הקתדרלה המרשימה הופך אותו ליעד מועדף לטיולים של תושבי העיר ולתיירים. בערב נצא למופע של פסטיבל ורוצלב (התכנית המוסיקלית תעודכן בהמשך).
 
11.09.2020 - יום שבת – ורוצלב והסביבה
לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול מחוץ לוורוצלב. נבקר בטירת "קסיאנז" הנמצאת כ-80 ק"מ מוורוצלב. הטירה הגדולה ביותר של שלזיה היא השלישית בגודלה בפולין אחרי טירת "מלבורק" ליד גדנסק ו"ואוול" בקרקוב. במאות 14-13 הטירה הייתה מקום המושב של נסיכים מקומיים מבית פיאסט שהפכו למלכי פולין. הטירה הבארוקית מתארת כיום את אורח החיים של האצולה הפולנית הגבוהה. בערב נצא לסיור של ורוצלב בלילה ונראה את המזרקות המפורסמות המוארות על ידי 800 אורות צבעוניים המתוכנתים במחשב בליווי מוסיקה.
 
12.09.2020 - יום ראשון – ורוצלב
בבוקר נבקר באוניברסיטת ורוצלב, שהאטרקציה הגדולה ביותר ללא ספק בה היא "אולה ליאופולדינה", אולם הטקסים מפואר המעוצב בסגנון בארוק. הדיוקנאות על הקירות מתארים את האבות המייסדים של האוניברסיטה וגם את דמויות הפילוסופים הגדולים. הביקור יסתיים על מרפסת ה"מגדל המתמטי" של האוניברסיטה, המעניק הזדמנויות צילום נהדר ונוף פנורמי של העיר העתיקה ונהר אודרה. מכאן נמשיך לביתן ארבע הארמונות שנבנה בשנת 1912 על ידי האדריכל הנודע הנס פולציג ובו נערכה התערוכה העולמית בשנת 1913. נחזור למלון למנוחה. בערב נצא למופע של פסטיבל ורוצלב (התכנית המוסיקלית תעודכן בהמשך). 
 
יום שני – 13.09.2020 ורוצלב 
לאחר ארוחת הבוקר נבקר בארמון המלך, מקום מושבו של מלך פרוסיה, פרידריך הגדול. בארמון, המשמש כיום כמוזיאון, נלמד על ההיסטוריה של פרוסיה. יינתן זמן חופשי למזכרות ולפעילות עצמית. נחזור למלון לארוחת ערב משותפת ולשיחת סיכום. 
 
14.09.2020 – יום שלישי ורוצלב – תל אביב
מוקדם בבוקר ניסע לשדה התעופה לטיסה ישירה בחזרה הביתה.


 
כרמל תיירות תעשה כל שביכולתה להבטיח את הצלחת הטיול וביקור בכל האתרים המפורטים בתוכנית. ימי הטיול יכולים להשתנות בעקבות הסיבות הבאות:
1. מועדים – חגים ואירועים מקומיים במסלול הטיול. 
2. מזג האוויר.
3. שיקול דעת המדריכים.
4. שינויים בלו"ז הטיסות
בשל הצורך ברכישת כרטיסים למופעים אנו ממליצים להתקשר אלינו בהקדם
**המחיר כולל כרטיסי טיסה וכרטיסים למופעים
תכנית המופעים המלאה תפורסם בהמשך
 
המחיר כולל:
שבעה לילות במלון ארבעה כוכבים  במרכז העיר ורוצלב
כרטיסים למופעים (יפורט בהמשך)
כלכלה: ארוחות בוקר וארוחת ערב אחת 
אוטובוס על פי התכנית 
כניסות לאתרים המפורטים בתכנית
**כולל מיסי נמל ותוספת דלק מסי הנמל, היטלי הדלק והביטחון מעודכנים נכון. ייתכנו שינויים,
המחיר הסופי ייקבע ע"י חברות התעופה וייגבו ע"י נציג כרמל במועד קבלת כרטיס הטיסה ובסמוך למועדי יציאת הטיול
**סכומים אלה מועברים בהתאמה לחברות התעופה ולכרמל אין רווח מגביה זו
מיסי נמל ותשר לנותני שירותים בחו"ל
 
המחיר אינו כולל:
תוספת לאדם יחיד בחדר
ביטוח רפואי – כבודה והוצאות אישיות
הוצאות בעלות אופי אישי: משקאות המוגשים במהלך הארוחות, כביסה, סרטים בתשלום בחדרים ושרותי חדרים 
דמי סבלות או  הוצאות אישיות 
כל מה שלא צויין בתוכנית ו"במחיר כולל"
 
תשר למדריכי הקבוצה נהוג לתת 5 יורו ליום לנוסע/ת.
 
הדרכה: יוליק גורביץ
הדרכת המוסיקה: ד"ר אסנת גולדפרב-ארזואן


לפרטים ולהזמנות: 
ישיר לאינה במחלקת מוסיקה: 054-9181496 
inna.sardal@carmel-tourism.com
ישיר לרוני צפריר: 052-8635310   09-8858838   ronizafrir@barak.net.il
צלילי כרמל 03-6453333  www.carmel-tourism.co.il
ד"ר אסנת גולדפרב-ארזואן: 050-5650983 asnat@musicasnat.co.il