מוסיקה ואמנות בווינה הקסומה

צלילי כרמל - חוויה מוסיקלית 
ניהול מוסיקלי רוני צפריר 
 
מוסיקה ואמנות בווינה הקסומה 
 
מדריכה: אסנת גולדפרב-ארזואן
 
וינה הייתה מקום מושבם של קיסרים ושל מושלים והינה מרכז תרבותי של מוסיקה, אמנות וארכיטקטורה. במהלך הטיול נבקר במוזיאוני האמנות הווינאיים הבולטים, במוזיאונים המוקדשים למלחינים ונהנה מרסיטל של הפסנתרן הנודע ראדו לופו,  מהבלט שודד הים ומרסיטל לסופרן ולנבל עם זמרת האופרה הידועה Diana Damrau ונגן הנבל Xavier de Maistre.
הדרכות האמנות תהיינה מקומיות (חלקן בעברית וחלקן באנגלית).
 
יום רביעי  – תל-אביב – וינה 
ניפגש בשדה התעופה לטיסת אל על  ישירה לווינה. אחרי הנחיתה נצא לסיור פנורמי להיכרות עם העיר ועם סמליה: הארמונות המפוארים, הקתדרלות, הכנסיות, נשקיף אל הדנובה ונראה נקודות ציון נוספות הקשורות להיסטוריה של העיר.
בתום הסיור נגיע למלון לקבלת החדרים ולמנוחה. ניפגש לארוחת ערב משותפת. 
 
יום חמישי  – וינה
אחרי ארוחת הבוקר נצא לסיור במוזיאון אלברטינה (Albertina), הממוקם בארמון מן המאה ה-18  ונחשב לאחד מן המוזיאונים החשובים בעולם. נסייר יחד באוסף הקבוע של המוזיאון, מהמשובחים באוספי האמנות המודרנית ונצפה בתערוכות המתחלפות שתוצגנה במוזיאון. נחזור למלוננו למנוחה. 
אחרי הצהריים נאזין להרצאה מקדימה לקראת תכנית הערב: רסיטל של הפסנתרן הנודע ראדו לופו (Radu Lupu).
בתכנית: יצירות מאת שומאן ושוברט 
 
Schumann: Kreisleriana, 8 fantasies for piano, Op. 16
Schubert: Sonata for Piano D959
 
יום שישי  – וינה 
הבוקר נקדיש לשלושה מסמליה של העיר: הוואלס הווינאי, הססציון והנאשמרקט. במוזיאון המוקדש לשושלת שטראוס נבחין בין היוהנים השונים ויצירותיהם המפורסמות, להן נוכל גם להקשיב. לאחר מכן נמשיך לסיור במבנה הססציון, שתוכנן בסגנון האר-נובו בידי האדריכל יוזף מריה אולבריך והוקם בשנת 1898.  בתוכו נתוודע לבטהובן ולקלימט גם יחד, כשנחזה ביצירת המופת, 'האפריז של בטהובן', מאת גוסטב קלימט. נושא האפריז: התשוקה לאושר בעולם שכולו פיתויים וסבל מתגשמת תוך התמסרות לאקט האמנותי, לערכי החברות והאהבה. את הפסקת הצהריים נערוך בשוק הנשנושים של וינה, הנאשמרקט. נחזור למלוננו למנוחה. 
אחרי הצהריים נאזין להרצאה מקדימה לקראת מופע הערב הבלט שודד הים מאת אדולף אדם, ואחריה נלך לצפות בו בבית האופרה של וינה. 
 
שבת  – וינה 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור במוזיאון לתולדות האמנות (Kunsthistorisches Museum). המוזיאון נבנה בשנת 1891 על מנת לאחסן את אוסף אוצרות האמנות המפואר של בית האבסבורג. האוסף כולל יצירות ממצרים העתיקה וגלריית תמונות. מעניינים במיוחד הם האוספים האיטלקי, הגרמני והפלמי, בהם מוצגות יצירות של פיטר ברויגל האב, ארצ'ימבולדו, ורמיר, רמברנדט, רובנס ורפאל. נחזור למלוננו למנוחה. יינתן ערב חופשי. 
 
יום ראשון  – וינה 
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך בבית האופרה. נבקר במסדרונות, במבואת הכניסה המפוארת, בחדרי קבלת הפנים ונציץ אל הבמה המרכזית. משם נמשיך לסיור במוזיאון הונדרטוואסר (Hundertwasser museum). הונדרטוואסר היה צייר, פסל ואדריכל אוסטרי-יהודי. הוא נחשב לגדול אמני אוסטריה של שלהי המאה ה-20. נבקר בביתו, במוזיאון המציג את יצירותיו וב"כפר" הקטן שבנה בווינה. בדרך בחזרה נציץ אל הפארק העירוני של וינה, השטאדפארק (Stadtpark), בו מוצב פסלו של יוהן שטראוס. נחזור למלוננו להפסקת צהריים. אחרי הצהריים נתכנס להרצאה מקדימה, ממנה נמשיך אל הקונצרטהאוס (בית הקונצרטים של וינה) לרסיטל לסופרן ולנבל  בבצוע הזמרת הנודעת   Diana Damrau ונגן הנבל Xavier de Maistre. 
 
יום שני – וינה 
הבוקר נצא לסיור רגלי בעקבות תושבי העיר העתיקה: היהודים והאוסטרים. נכיר את היהודים המפורסמים בה, נראה אנדרטאות מיוחדות ונספר את תולדות הקהילה המפוארת. במהלך סיורנו בעיר העתיקה נקדיש זמן גם לקתדרלת סנט סטפן (Stephansdom), המהווה את אחד מסמליה של העיר, ואשר בה התרחשו אירועים חשובים בחיי האומה האוסטרית ובחיי מוסיקאים בולטים. לאחר הפסקת צהריים עצמאית נחתום את סיורנו במוזיאון מוצרט (Mozarthaus), הנמצא בסמוך לקתדרלה. מוצרט ידוע בנדודיו הרבים על פני אירופה, אך כשהחליט להתיישב בבית קבע הוא בחר בווינה, המרכז המוסיקלי של המאות ה- 18-19. מוצרט גר בבית זה בין השנים 1784-1787 והלחין בו יצירות חשובות. הבית הוסב למוזיאון, המשקף את תקופתו האחרונה והפורייה של המלחין. אחרי הצהריים יינתן זמן חופשי להנאה מהאטרקציות הרבות שמציעה העיר.
 
יום שלישי – וינה-תל-אביב 
הבוקר יינתן זמן חופשי לאריזה ולהתארגנות לקראת הטיסה הביתה.  בצהריים נלך לבית המוסיקה (Haus der Musik Vienna), המהווה מוזיאון לתולדות המוסיקה האוסטרית. הבית משלב אמצעים טכנולוגיים דרכם ניתן להשתתף אינטראקטיבית במיצגים השונים המשתרעים על פני ארבע קומות. במהלך הסיור במוזיאון נכיר את המלחינים האוסטרים החשובים, נראה פריטים הקשורים להם, נוכל "לבקר" באולם קונצרטים, להתנסות ולנצח על התזמורת הפילהרמונית הווינאית ולקבל משוב מהנגנים. נשוב למלון ממנו ניסע לשדה התעופה בחזרה לתל-אביב.  
 
             
יעד המראה תאריך יעד הנחיתה מס' טיסה שעת המראה שעת נחיתה
הלוך תל-אביב 15.5.2019 וינה      LY- 361 06.40 09.55
חזור וינה 21.5.2019 תל אביב LY- 364 20.30 00.55
 
כרמל תיירות תעשה כל שביכולתה להבטיח את הצלחת הטיול וביקור בכל האתרים המפורטים בתוכנית. ימי הטיול יכולים להשתנות בעקבות הסיבות הבאות:
1. מועדים – חגים ואירועים מקומיים במסלול הטיול. 
2. מזג האוויר.
3. שיקול דעת המדריכה.
4. שינויים בלו"ז הטיסות.
בשל הצורך ברכישת כרטיסים למופעים אנו ממליצים להתקשר אלינו בהקדם.
מחיר הטיול יפורסם בהמשך.
**המחיר כולל כרטיסי טיסה וכרטיסים לקונצרטים.
 
** מחיר הטיול  לווינה יפורסם בהמשך.
המחיר כולל:
שישה  לילות במלון ארבעה כוכבים  בווינה.
     כרטיסים למופעים על  פי הפירוט בתכנית.
   כלכלה: ארוחות בוקר וארוחת ערב אחת.
     אוטובוס על פי התכנית.
    כניסות לאתרים המפורטים בתכנית.
**כולל מיסי נמל ותוספת דלק מסי הנמל, היטלי הדלק והביטחון מעודכנים נכון. ייתכנו שינויים,
 המחיר הסופי ייקבע ע"י חברות התעופה וייגבו ע"י נציג כרמל במועד קבלת כרטיס הטיסה ובסמוך למועדי יציאת הטיול.
**סכומים אלה מועברים בהתאמה לחברות התעופה ולכרמל אין רווח מגביה זו.
מיסי נמל ותשר לנותני שירותים בחו"ל.
המחיר אינו כולל:
תוספת לאדם יחיד  בחדר.
ביטוח רפואי – כבודה והוצאות אישיות.
הוצאות בעלות אופי אישי: משקאות המוגשים במהלך הארוחות, כביסה, סרטים בתשלום בחדרים ושרותי חדרים. 
דמי סבלות או  הוצאות אישיות. 
כל מה שלא צויין בתוכנית ו"במחיר כולל".
 
תשר למדריכי הקבוצה נהוג לתת 5 יורו ליום לנוסע/ת.
הדרכה והדרכת המוסיקה: אסנת גולדפרב-ארזואן.
 
 
לפרטים ולהזמנות: 
"צלילי כרמל", ישיר לאינה במחלקת המוסיקה : 054-9181496, inna.sardal@carmel-tourism.com
טלפון נוסף לכרמל: 03-5498144    www.carmel-tourism.co.il   
ישיר לרוני צפריר:  09-8858838  נייד:052-8635310   ronizafrir@barak.net.il