מזמינים טיול מאורגן להודו בכרמל תיירות

הצג רשימת יעדים לבחירה

טיולים מאורגנים להודו - עונת התיירות לשנת 2021 תעודכן בהקדם

טיול מאורגן להודו כולל וראנסי

טיול מאורגן להודו כולל וראנסי

יעודכן בהקדם

טיול מאורגן להודו ומשולש הזהב

טיול מאורגן להודו ומשולש הזהב

יעודכן בהקדם

טיול מאורגן להודו כולל וראנסי

טיול מאורגן להודו כולל וראנסי

יעודכן בהקדם

טיולים מאורגנים להודו - כל מה שצריך לדעת

הודו: יעד שיש בו הכל
הודו - המדינה העצומה בגודלה וביתם של למעלה ממיליארד איש, היא לדעת רבים גם המקום הכי צבעוני, שמח ומרתק בעולם כולו. מפסגות ההימלאיה המושלגות שבצפון ועד החופים הזהובים שבדרום, הודו היא הרפתקה שלא נגמרת וכזו שלא מפסיקה להפתיע. יש הרבה דרכים לחוות את הודו, ובכל דרך שתבחרו תגלו עולם שלם של צבעים, טעמים, ריחות ואנשים מיוחדים. הערים הגדולות עם הרחובות הצרים והסמטאות הצפופות, הכפרים השלווים המוקפים בירוק, מגוון בעלי החיים שבטבע ובשולי הדרך, האגמים הקדושים והמקדשים העתיקים, מבצרי הענק והארמונות המסתוריים, החופים הנסתרים ועוד ועוד מקומות שרק בהודו הם מקבלים משמעות רוחנית וגוון יוצא דופן. ובין כל המראות המסחררים, גם הטעמים החזקים של המטבח המקומי, הצ'אי שנמזג בכל פינת רחוב, צלחת הטאלי הצבעונית ומגוון התבלינים שרוקדים על הלשון. הודו היא מדינה שאין כמוה, וכזו שתגרום לכם לרצות לחזור אליה שוב ושוב.

צפון הודו
את הגבול של צפון הודו מקשטים הרי ההימלאיה ומדובר באזור מגוון ויפהפה שמבקרים רבים בוחרים להתחיל בו את הטיול. אזור צפון הודו היה המרכז ההיסטורי של אימפריות עתיקות ששלטו בהודו ויש בו אטרקציות עולמיות כמו ארמון הטאג' מאהל, נהר הגנגס ורישיקש, המצודה האדומה בדלהי ועוד מקומות רבים. משולש הזהב המפורסם כולל את הערים דלהי, ג'איפור ואגרה בו שוכן ארמון הטאג מאהל, ומדובר במסלול אותו עושים אלפי מטיילים מדי שנה. כמו כן, רבים בוחרים לצאת לטיול בעקבות המהרג'ות, המילה ההודית "ראג'ה" (Raja) פירושה מלך והשליטים העוצמתיים של הודו שחיו בצפון הותירו בה חותם בדמות מצודות, ארמונות וערים מבוצרות מדהימות. הפנינה של הצפון היא ללא ספק העיר דלהי, עיר הבירה של הודו בה יש עיר עתיקה וציורית לצד עיר חדשה ומודרנית ועשרות אטרקציות. עיר נוספת ופופולרית לא פחות היא ג'איפור, העיר הוורודה של מחוז רג'אסטן המלאה בארמונות ומקדשים ומארחת את פסטיבל הפילים השנתי. מדרום תמצאו את העיר אמריטסאר שבמחוז פנג'אב, בירתה הרוחנית של הדת הסיקית ובה מקדש הזהב המפורסם וסצנת אוכל רחוב וטעמים מעולים. 
 
דרום הודו
אזור דרום הודו נחשב כמקום בו התרבויות השונות הצליחו לשמור על זהות ומסורת נפרדת. רגע אחרי עונת המונסונים מגלים חבל ארץ ירוק להפליא, שוקק חיים, חופים וטבע. מדינת קראלה היא אחד היעדים התיירותיים המובילים בדרום הודו, עם תעלות מים, אגמים, כפרים ומטעים של תה ותבלינים. המדינה מציעה גם חופים מקסימים, אתרי טבע ובילויים ואת עיר הגבעות הירוקות – מונאר, עיר הנמל קוצ'ין ועוד מקומות נפלאים. לצידה של קראלה, מדינת טאמיל נאדו השוכנת לחופי מפרץ בנגל והאוקיאנוס ההודי ובה מקדשים מרשימים עם פילים מקושטים, שווקים ונקודת מפגש מיוחדת עם העם הטמילי. אך נדמה שדווקא המדינה הקטנה ביותר בדרום, גואה, היא זו שהציבה את דרום הודו על המפה העולמית. מאז גילויה על ידי מגלה הארצות וסקו דה גאמה, עד גילויה מחדש באמצעות ההיפים ועד השנים האחרונות בהם הפכה לאטרקציית תיירות מבוקשת – גואה לא מפסיקה להלהיב. החל מהקתדרלות והמונומנטים הלטיניים, דרך אתרי הטבע ועד החופים המפורסמים, גואה היא יהלום הודי שמאיר במאות גוונים. 

דתות: יש מקום לכולם 
בהודו תראו מגוון רחב של מקדשים ואתרים המקודשים לדתות שונות החיות יחד במדינה אחת. הדת הנפוצה ביותר בהודו היא ההינדואיזם שהיא גם הדת השלישית בגודלה בעולם ובין הדתות העתיקות ביותר. התפיסה של ההינדואיזם היא של ריבוי באלים ומהות עליונה אחת אינסופית שהיא "נשמת היקום". לדת ההינדית תפיסה פילוסופית עמוקה של הדת לצד תפיסה חברתית הכוללת היררכיה בין מעמדות שונים ובהמשך הגיע גם  זרם הטנטרה, ששם דגש על הקשר בין הגוף לבין הנפש. בנוסף להינדואיזם, בהודו גם חיים מוסלמים, סיקים, בודהיזם ומעט קהילות יהודיות אשר רובן עלו ארצה.   
 

מידע על הודו

יום רביעי
rain.png
יום רביעי 27°-28° גשום ומושלג
rain.png
יום חמישי 27°-28° גשום ומושלג
rain.png
יום שישי 26°-28° גשום ומושלג
  • מדינה הודו
  • מטבע רופי
  • שפה הינדית, אנגלית
  • קידומת חיוג למידה 91
  • שגרירות ישראל שגרירות ישראל בהודו
  • הפרש שעות זמן ישראל פלוס 3.5 שעות
  • שדה תעופה דלהי
  • אשרת כניסה ויזה להודו