מזמינים טיול מאורגן לברזיל וארגנטינה בכרמל תיירות

מזמינים טיול מאורגן לברזיל וארגנטינה בכרמל תיירות

הצג רשימת יעדים לבחירה

טיולים מאורגנים לברזיל וארגנטינה

טיול מאורגן לברזיל וארגנטינה

טיול מאורגן לברזיל וארגנטינה - 7 לילות

טיול מאורגן לברזיל וארגנטינה

טיול מאורגן לברזיל וארגנטינה - 7 לילות

טיול מאורגן לברזיל וארגנטינה

מאורגן לברזיל וארגנטינה

טיולים מאורגנים לברזיל וארגנטינה - כל מה שצריך לדעת

ריו דה ז'נרו במקצב סמבה סוער ובואנוס איירס לצלילי הטנגו:

שתיים מהמדינות ובירותיהן הבולטות, המעניינות והמסעירות בדרום אמריקה. ברזיל המכונה "אדום כגחלת" כשמה כן היא, מציתה את הדמיון ומעוררת חושים של קצב ועליזות. ארץ טרופית המשתרעת על מרחבי האמזונס הירוק, שמורות טבע נרחבות מקושטות ביערות גשם ירוקי עד ומפלים לאין ספור, חופי ים לבנים, ערים קולוניאליות מופלאות בניחוח אירופה הניכרת בכל פינה. מתובלת בתרבות אינדיאנית שבטית מעורבת בניחוח אפריקאי לוהט ומהווה כור היתוך גועש של גזעי האדם ביבשת, אדום, שחור ולבן היוצרים תרכובת אנושית מרתקת ונדירה. ארגנטינה המתאפיינת בעושר ורב גוניות עצומה הבאה לידי ביטוי בנופיה, עושרה התרבותי חברתי והמטבח המצוין, אחד ממוקדי התיירות המובילים והאהובים בדרום אמריקה. במולדת הטנגו שילוב סוחף של טבע ייחודי ועוצר נשימה, אנשים חמים ומסבירי פנים שהולכים עם כוס המאטה בידם כמעט לכל מקום ומאמינים בקדושת הכדורגל כמעט כמו בקדושתו של ישו, אוכל נפלא וחיי לילה סוערים. ליבה הפועם של דרום אמריקה.

בקצב הסמבה – כל האמת על הקרנבל בברזיל


הקרנבל בברזיל הוא המפורסם, הצבעוני והפופולרי ביותר בעולם. הקרנבל נחגג מידי שנה, בין החודשים פברואר למרץ, כארבעים יום לפני חג הפסחא ונמשך כארבעה ימים עם חגיגות משכרות חושים, תהלוכות צבעוניות, מוזיקה, משאיות מעוצבות מלאות ברקדנים בתלבושות ייחודיות, מסיבות, שלל מייצגים ואלפי תיירים המגיעים מכל העולם לפסטיבל החגיגי. 
 

עובדות מעניינות על הקרנבל
 

מקור הקרנבל בברזיל הוא באירופה, שם נהגו הקתולים לחגוג את הכניסה לתקופת ההתנזרות מבשר, תקופה שנמשכה כ- 40 יום לפני חג הפסחא. לברזיל, המנהג הגיע מתוך רצון של האליטה הפורטוגזית לחקות את מנהגי החגיגות והנשפים האירופאים במועדונים סגורים בלבד, מה שגרם לפשוטי העם להקים כתגובה תהלוכות ומסיבות רחוב בעלות אופי עממי יותר שנשארו איתנו עד היום. 
 
ריקודי הסמבה המפורסמים בברזיל נולדו מתוך מסורת הקרנבל ובזכותם, עד שהיום קיימים בתי ספר לסמבה אשר מתחרים בתחרויות סביב נושאים המשתנים מידי שנה, כותבים ומלחינים שירים, בונים מייצגים, תופרים תלבושות ועוד. 
 
עובדה מעניינת נוספת היא שהערים הידועות ביותר ברחבי העולם בזכות חגיגות הקרנבל הן ריו דה ז'ניירו, אולינדה, רסיפה וסלבדור, אך למעשה כמעט בכל עיר בברזיל מתקיימים מופעים, אירועים והופעות. 
 

הקרנבל בריו- שיא החגיגה
 

אין ספק שהחגיגה האמיתית של הקרנבל בברזיל, מתקיימת בעיר ריו דה ז'ניירו. זהו הקרנבל המפורסם ביותר המהווה מופע תיירותי עוצר נשימה. הבמה המפורסמת ביותר של הקרנבל בריו נמצאת בסמבודרומו (Sambódromo) מבנה בצורת טריבונות מדורגות השוכנות לאורך שדרת "מרקס דה ספוקאי" (Marquês de Sapucaí) ושם, תחת כיפת השמיים, נערך מדי שנה הקרנבל המרכזי והמצעדים של 14 מביתי-הספר לסמבה הטובים ביותר בברזיל.
 
בזמן שאתם מבלים בקרנבל בריו, אל תוותרו על ערב בנשף הקרנבל (Rio Carnival balls) המתקיים במגוון מקומות ומועדונים ברחבי העיר וכולל מסיבות מושקעות מלוות בתחפושות, ידוענים, שמלות ראוותניות, שטיחים אדומים ועוד עיצובים נוספים ייחודיים שונים.  
 

בתי ספר לסמבה
 

סמבה, סגנון מוזיקלי ותנועתי קצבי, נולד בריו דה ז'ניירו שבברזיל והפך במרוצת השנים לאחד מהסמלים הלאומיים והתרבותיים של המדינה כולה. הסגנון הייחודי מהווה חלק מרכזי בחיי התושבים, כה מרכזי עד שהוקמו ברחבי ברזיל שלל בתי ספר ייעודיים המתמחים ומוקדשים לתרגול ולהצגת הסמבה, סגנון הריקוד הייחודי והתיפוף האפריקני-ברזילאי.  
 
ההיסטוריה של בתי הספר מתכתבת כמובן עם סימן תיירותי מפורסם נוסף של ברזיל - הקרנבל בריו. יחד עם הפיכתו של הקרנבל לממוסד ופופולרי, החלו להתארגן קבוצות של משתתפים במטרה להתכונן לקראת הקרנבל, בהתאם לכך הם כתבו והפיצו שירים במיוחד למאורע, תפרו תלבושות, בנו תהלוכות וכדומה. בהמשך הפכו קבוצות אלה למועדונים של ממש ובשנות ה-30 הוגדרו באופן רשמי כבתי ספר לסמבה. 
 

הקהילה, התחרות והקרנבל
 

בתי הספר לסמבה פועלים בערים רבות ברחבי ברזיל וקשורים קשר הדוק למקום הימצאם, לשכונות ולאווירה הקהילתית השוזרת אותם בחיי היום יום של המקומיים. לאורך כל השנה מתקיימים בבתי הספר אירועים שונים סביב עולם הסמבה וכמובן נערכות חזרות והכנות לקרנבל הנחשב למגה אירוע של השנה. 
 
מידי שנה נערכות תחרויות, מקומיות וארציות, בין בתי הספר לסמבה, כשכל בית ספר בוחר לעצמו את הנושא המרכזי סביבו יבנו את המופע ובו ישקיעו את כל האנרגיה לאורך השנה. וממש כמו בכדורגל, גם בסמבה יש ליגות שונות של בתי הספר, הם מדורגים לפי האיכות, הגודל ומספר הזכיות שלהם. התחרות המרכזית של בתי הספר היא הקרנבל עצמו שמתקיים במתחם המרכזי בריו – הסמבודרומו (Sambódromo), אז משתפים בתי הספר הטובים ביותר בברזיל העומדים לשיפוטם של צוות שופטים מקצועי הקובעים את הדירוג וכמובן את בית הספר הזוכה, זכייה הנחשבת ליוקרתית במיוחד.
 

נקודות עניין נוספות
 

בביקורכם בברזיל, אל תבנו על בתי הספר לסמבה שילמדו אתכם לרקוד, כיוון שלמרות שמם כמוסד לימודי, מדובר למעשה במועדונים הסובבים סביב הקרנבל פועלים לאורך כל השנה בהכנות אליו, החל מהתלבושות, השירים וההופעות במהלך התחרויות.
 
בנוסף, ההכנות הרבות הנערכות בבתי הספר השונים מספקים עבודה ומשכורות לעשרות עובדים, החל מהשכונות הקטנות וקשות היום ועד לתעשיות הגדולות אשר יחד מייצרים עבור המקומיים וכמובן עבור התיירים, את חוויית הקרנבל הטובה ביותר.  
 

בואנוס איירס – תרבות, שופינג, מוזיקה וחיי לילה

את נקודת המבט על בואנוס איירס מומלץ להתחיל מלמעלה, מהבניינים הגבוהים שמצביעים על השמים, ואז לאט לאט למטה, שם מתגלה עיר יפהפייה ומלאת תשוקה. ככל שמתמקדים אפשר לגלות יותר תענוגות ודברים נפלאים: הסטייקים העסיסיים המוגשים במסעדות, האסאדו וגלידת ריבת החלב, השכונות הצבעוניות, הטנגו שמסחרר את האוויר והחיוך הלטיני. סביב כיכר "פלאסה דה מאיו" אפשר למצוא את המבנים המפורסמים של העיר החל ארמון הנשיאות הורוד ועד כיכר שגרירות ישראל והאנדרטה המרשימה. מדרחוב פלורידה האינסופי הוא גן עדן לחובבי השופינג עם עשרות חנויות ומותגים וכמובן בתי קפה כדי שיהיה מקום לשבת על כוס מאטה ולנשנש משהו קטן ומתוק. ואם כבר נמצאים בעיר, אסור לפספס את השכונות הכי יפות – סאן טלמו שבדרום העיר עם הגלריות העתיקות, מסעדות הבשר ושוק הפשפשים, וכמובן – לה בוקה, השכונה הכי צבעונית ויפה בעיר.
ובלילה, מומלץ לגלות את סצנת הברים והמקומות המחתרתיים של בואנוס איירס, מברי קוקטיילים נוצצים ועד לבר שמתחבא בתוך חנות פרחים. בפאלרמו, מוקד חיי הלילה הבלתי מעורער של העיר, יש ריכוז משמעותי של מקומות בילוי שווים בהם גם מסעדות עם מרתף יין פרטי. רחוב ניסטו וגה, רחוב מועדוני הלילה של בואנוס איירס מאכלס את המועדונים הכי נוצצים עם סצנה לטינית אלקטרונית ומופעים עד לשעות הקטנות.

בואנוס איירס והטנגו

בואנוס איירס היא לפני הכל עיר של מהגרים, פסיפס של ארגנטינאים, אפריקאים, ספרדים, איטלקים, בריטים, פולנים, רוסים ועוד. התפתחות הטנגו משקפת את תחושת האובדן והגעגועים העמוקים שלהם לאנשים ולמקומות שהשאירו מאחור.הטנגו צמח בשכונות העניות שבעיר ההולכת ומתרחבת במהירות, והתפשט עד מהרה לעיירות נוספות בארגנטינה ולאורך הנהר עד למונטווידאו בירת אורוגוואי. הטנגו הפך ללהיט עולמי לפני כ-90 שנה, אז המדינה הפכה לאחת מעשר המדינות העשירות בעולם. המוזיקה, השירה והתרבות פרחו והטנגו הפך לחלון הראווה של התרבות הארגנטינאית.
 

מפלי איגואסו – אחד משבעת פלאי עולם


אין ספק שהמפלים הם אחד מהמראות הכי מדהימים שקיימים בעולם ולכן זכו בצדק להיכנס לרשימת פלאי העולם, שרשרת של מאות מפלים שמתנפצים ברעש עצום. המפלים שוכנים על הגבול בין ארגנטינה לברזיל. מהצד הברזילאי, נהר איגואסו זורם לכיוון העיר קוריטיבה. עם זאת, רוב המפלים הם בצד הארגנטינאי. חוץ מהמפלים, גם התפאורה היא יוצאת דופן: המפלים שוכנים בלב פארק לאומי ויער גשם שופע צמחייה ובעלי חיים ייחודיים.
המפלים מושכים אליהם מיליוני מבקרים בשנה ונחשבים כאחת האטרקציות המובילות בדרום אמריקה. לא משנה כמה תמונות או כמה סרטונים תראו על המפלים, המראה האמיתי הוא עוצר נשימה. המפלים נוצרו כתוצאה מהתפרצות וולקנית והמחזה המדהים שימש כתפאורה לכמה סרטים שוברי קופות בהם גם סרטים בסדרות ג'יימס בונד ואינדיאנה ג'ונס.

 

מידע על ברזיל וארגנטינה

  • מדינה ברזיל
  • מטבע ריאל
  • שפה פורטוגזית
  • קידומת חיוג למדינה 55
  • שגרירות ישראל שגרירות ישראל בברזיל
  • הפרש שעות זמן ישראל מינוס 6 שעות
  • משך טיסה ת"א-
  • שדה תעופה ריו דה ג'נרו, ברזיליה, סאו פאולו
  • אשרת כניסה דרכון ישראלי-פטור מאשרה

יום רביעי
sun.png
יום רביעי 12°-24° בהיר
sun.png
יום חמישי 11°-24° בהיר
sun.png
יום שישי 11°-24° בהיר
ברזיל