טיול מאורגן לפורטוגל
Print Friendly, PDF & Email

טיול מאורגן לפורטוגל

8 ימים | - מחיר לאדם בחדר זוגי החל מ- 1395 $
 • נחיתה בליסבון והמראה מפורטו
 • סיור בעיר ליסבון
 • ארמון המלך בסינטרה
 • ביקור בקאבו דה רוקה
 • ביקור בעיירת ימי הביניים אובידוש
 • ביקור בנזארה
 • הרובע היהודי בלמונטה
 • יער בוסקו
 • סיור בעמק הדואורו
 • סיור בפורטו

ארץ המנזרים, מגלי הארצות, הפוריטנים והאנוסים
עיירות ימי ביניים עם שרידים היסטוריים מרהיבים ואווירה סטודנטיאלית תוססת, חופים ארוכים מפורצים ופראיים, תרבות יין מכובדת ואיי גן עדן ים-תיכוניים. פורטוגל השוכנת בצד המערבי של חצי האי האיברי, לאורך חוף האוקיינוס האטלנטי. הפכה להיות יעד מועדף על נופשים רבים והיא מציעה נופים מרהיבים, תרבות עתיקה ומעניינת, שלל פינוקים אירופאיים וחופשה כיפית בשמש. בבירה ליסבון, יש לא מעט אטרקציות: ארמונות, כיכרות, פארקים ומוזיאונים. אזור פורטו והצפון, אזורי החופים, אזור השפלה היפה.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב – ליסבון (Lisbon)

ניפגש בשדה התעופה לטיסה ישירה לליסבון, בירת פורטוגל. ככל שיותיר לנו הזמן נצא לבקר באזור בו נערכה תערוכת אקספו 1998 ובו תצוגה ארכיטקטונית מרהיבה של מבנים וסיור ערב ברובע אלפאמה (Alfama) העתיק שבו גרו יהודי העיר. בשעות הערב נשוב לבית המלון ללינה.

יום 2 | ליסבון (Lisbon)

ניפתח את היום בבירת פורטוגל, ליסבון. המנוע הכלכלי והתרבותי החשוב במדינה. נצא לסיור עומק בעיר אשר בנויה על שבע גבעות רמות, אותן חוצה נהר הטז'ו. מרכז העיר מאופיין בכיכרות, פסלים, מזרקות ובשדרות ירוקות. נסייר בעיר על אתריה המיוחדים. החל ברובע הידוע בלם (Belém – בית לחם) בו נמצא מגדל בלם שנבנה בשנת 1515 על גדות הנהר. נמשיך לאתריה המרכזיים של העיר: פארק אדוארדו ה-7, מנזר סנט ז'רונימו- מקום קבורתו של וסקו דה גמה, אנדרטת המגלים, רובע אל-פאמה שבו הרובע היהודי העתיק, שדרות ליברטדורס, כיכר רוסיו ההומה, ארמון הנשיא ומרכז התרבות. בסיום הסיור נגיע לבית המלון.

יום 3 | סינטרה (Sintra) – קאבו דה רוקה (Cabo Da Ruca)

נתחיל את יומנו בביקור בעיירת נופש עתיקה בשם סינטרה עירם של רוזנים ומלכי פורטוגל. ניסע בדרך יפיפייה הטובלת בצמחיה עשירה, המובילה במעלה ההר אל העיירה הציורית. נחזה בנוף דרמטי עוצר נשימה ונטייל בסמטאותיה של העיירה, בין הארמונות, המבצרים והמבנים המפוארים שהוקמו בה בתקופות שונות. הנוף הפסטורלי האופף את העיירה, רחובותיה הציוריים, הכרכרות עם הסוסים, הבתים הצבועים בגוונים שונים, נותנים תחושה מהנה של שיטוט במקום שכאילו נלקח מן האגדות. ניכנס לעולם נסתר – גן ייחודי בשם – Quinta da Regaleira. נהלך בשביליו ונראה את צפונות בעליו שיצרו בליל של מבנים וצמחיה שאין שני לה. נמשיך לעבר חוף האוקיינוס לעבר קאבו דה רוקה. הנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה, המקום בו האמינו כי נגמר העולם וממנו יצאו מגלי הארצות הפורטוגלים. נבקר בכף הסלע, מצוק תלול שגובהו 144 מטרים, ובראשו מגדלור שנבנה בשנת 1772 שלרגליו מתנפצים גלי האוקיינוס האטלנטי. בסיום הסיור נשוב לבית המלון.

יום 4 | בטאליה (Batalha)– פאטימה (Fatima) – קוימברה (Coimbra)

עם בוקר נשלים את סיורינו בליסבון ונצא אל העיירה פאטימה שם נתגלתה 6 פעמים ע"פ האמונה הנוצרית, מרים הקדושה, בפני שלושה ילדים רועים באזור ומסרה את נבואותיה ובקשתה להתפלל לשלום האנושות. נראה את בית התפילה הקטן שנבנה במקום והכנסיה העגולה הגדולה בעולם, נמשיך לעבר עיירת ימי הביינים – אובידוש, בה נדמה כי הזמן עמד מלכת. סמטאות על סמטאות המסתעפות להן ללא סדר, גן עדן לחובבי צילום. נמשיך אל בטאליה הקרויה על שם הקרב הגדול והמכריע בין צבאות ספרד ופורטוגל אשר בעקבות תבוסת צבאות ספרד בנה מייסד שושלת המלוכה הפורטוגלית החדשה, את הכנסיה העצומה בסגנון גותי מפואר. בסוף המאה ה-15 נוסף למקום מנזר הבנוי כולו בסגנון הקרוי מנואלי, על שם המלך מנואל הראשון. בתום הביקור נמשיך צפונה אל עבר קוימברה.

יום 5 | אובידוש (Obidos) – נזארה (Nazare) – אלקובסה (Alcobaça)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיירות המנקדות את הנוף נצא לעבר העיירה הקסומה מימי הביניים הקרויה אובידוש, עיירה בה הזמן עמד מלכת. בעיירה רחוב מרכזי יפהפה, המוליך משער הכניסה לעיירה, הבנוי בצורת צריח ועד למבצר שבקצהו השני. מן הרחוב מסתעפות לסירוגין סמטאות אבן ציוריות, גן עדן לחובבי צילום. נמשיך לסיור בנזארה, אתר משיכה תיירותי שוקק בשל צבע החול הזהוב הצובע את חופיו ואווירת הרוגע במקום. נטפס אל המצוק ממנו נשקפים נופי האוקיאנוס. נוכל לראות את נשות העיר הלבושות עדיין בתלבושות המסורתיות של המקום, שבע חצאיות זו על גבי זו. נמשיך בנסיעה לאלקובסה, העיירה שהתפרסמה בזכות מנזר מריה דה אלקובסה. בכנסייה אותה נבקר, קבורים זה מול זו דון פדרו הראשון ודונה אינס דה קסטרו. בשעות הערב נשוב לבית המלון ללינה.

יום 6 | קוימברה– בלמונטה (Belmonte) – יער בוסאקו (Buçaco)

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור בקוימברה, עיר אוניברסיטאית עתיקה ומלאת חיות אשר במאות ה 12-13 שימשה כבירת פורטוגל ובה נוסדה האוניברסיטה הפורטוגזית הראשונה במאה ה 14, העיר העתיקה שעל הגבעה מרכזת את רוב האתרים המעניינים; בנייני האוניברסיטה המקוריים נמצאים ליד מבנים מודרניים ופרוזאיים יותר. אפשר עדיין לראות סטודנטים השומרים על מנהגי העבר ולובשים גלימות שחורות עם סרטים צבעוניים לפי הפקולטה שאליה הם שייכים. נסייר בעיר ובמתחם האוניברסיטה, ולא נפסח על ביקור בספרייה העתיקה. נמשיך מזרחה לביקור בעיירה מקומית – לוסו וביער שלצידה יער בוסאקו. היער המקיף מנזר וארמון מלכותי, והעיירה שנסמכת עליו. נמשיך לסיור בו נראה עולמם של היהודים האנוסים שהפורטוגזים קראו להם הנוצרים החדשים. נעצור בבלמונטה ההיסטורית, נבקר ברובע היהודי ונשמע את סיפורו, נראה את בית הכנסת ונהלך בסמטאות הרובע היהודי בעקבותתיהם של האנוסים. בסיום הסיור נצא צפונה לפורטו.

יום 7 | עמק הדואורו (Douro)– בראגה (Braga)

את הבוקר נקדיש לטיול טבע שבעמק סביב לעיר – עמק הדואורו. נהר הדואורו, גדול הנהרות בצפון המדינה, מבתר אותה לרוחבה מן הגבול הספרדי ועד לים. הנהר מתעקל בסדרת נפתולים יפהפיים בנוף הררי-טרשי במזרח, דרך שפלות גבנוניות בחלקו התיכון ועד לרצועת החוף החולית והצרה במערב. דרכנו תעבור בינות לכרמים הנטועים על מדרונות ההרים משני צידי הנהר. חלק מדרך זו נודע בשם: דרך יין הפורט (Port Wine Route). כפרים קטנים ובתים בודדים משובצים בשטחי הכרמים הגדולים, שבהם מופק היין הנודע של פורטו. נמשיך אל עולם הרוח של צפון המדינה – בראגה. 86 כנסיות מעטרות את קו הרקיע של העיר וחלקן אף מהוות מוקד עלייה לרגל של צליינים. יש האומרים כי בראגה היא העיר הרוחנית של פורטוגל ובכל נקודה ברחבי העיר לא נוכל להתעלם מפעמוני הכנסיות. בשעות הערב נצא בדרכנו לבית המלון.

יום 8 | פורטו (Porto) – תל אביב

את יומנו האחרון נקדיש להכרות עם פורטו. משמה נגזר המושג אופורטוניזם. מקורו בספנים שכונו אופורטוניסטים, משום שעגנו בנמל פורטו וחיכו להזדמנות להפלגה רווחית. אלה היו ידועים בכך שהם מפליגים לאן שכדאי, ושינו בקלות את היעד לפי מה שנראה משתלם יותר. הגשרים מחברים את פורטו אל שכנתה גאיה מעל נהר הדואורו, רבים מהם מספקים מראה נפלא לנהר. עיר נעימה ומטופחת בעלת אופי אירופי, שזורה בפינות ירוקות ובגנים, וניצבת על הגדה הצפונית של נהר הדואורו החלק ההיסטורי של העיר הוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, על סמטאותיו הציוריות. נערוך סיור בעיר ובין היתר נראה את כנסיית קלריגוש המעוטרת במוטיבים בארוקיים ואת מגדל הפעמון הצמוד לה שנבנה במאה ה-18. נצא לשייט בתעלות העיר ובסופו נמשיך לשוק העירוני מרקדו דה בלויאאו (Mercado da Bolhao). נהנה מחגיגת הצבעים של השוק. בהתאם לשעת הטיסה ניפרד מפוטורגל ונצא לשדה התעופה לטיסתנו חזרה לישראל.


לפרטים נוספים ויצירת קשר

אני מעוניין לקבל עדכונים ומבצעים למייל

תאריכים ומחירון

טרם נקבעו תאריכי יציאה לטיול זה.

 • טיסות שכר ישירות בקו – תל אביב – ליסבון \ פורטו – תל אביב
 • כלכלה: בסיס ארוחת בוקר
 • תוספת ליחיד בחדר: 350 $
 • מחיר בסיס: המחיר כולל היטלי בטחון ודלק הנגבים בארץ
 • מיסי הנמל והיטלי בטחון ודלק עשויים להשתנות בהתאם לעדכונים שמתקבלים מחברות התעופה
 • עדכון המיסים וההיטלים חתבצע עם הנפקתם בפועל של כרטיסי הטיסה (עד כמה ימים לפני יציאת הטיול).
 • חברת כרמל שומרת לעצמה את הזכות לשנות את המדריך והמלון בהתאם לצרכי ואילוצי החברה
Print Friendly, PDF & Email

תמונות ומפה

המומלצים שלנו

אם ישנה מדינה שהירוק מאפיינה – היא אירלנד. אין ספור של גוונים ירוקים, חופים הכחולים של צפון האוקיינוס…
החל מ: 1595 $
טיול אל המדינה מהיפות בעולם. מרחבים המקפלים בתוכם: קור וחום, אש ומים, פיורדים, הרים נישאים, קרחונים לבנים, דרכים…
החל מ: 1695 $
היער השחור החצוי בין שתי מדינות, ששמו חוטא לו, מגיע ממיתוסים ומאגדות עם מקומיות. מספרים כי האנשים באזור…
החל מ: 1395 $
מצא את החופשה שלך
טיולים מאורגנים
 
חבילות ונופשונים