טיולים מאורגנים לדרום אפריקה בכרמל תיירות

הצג רשימת יעדים לבחירה

מידע על זימבבואה

10 עובדות מעניינות על זימבבואה
 
הכירו את זימבבואה המופלאה, את אוצרות הטבע, המנהגים, העונות המומלצות לטיולים, המורשת וההיסטוריה שלה. 10 עובדות מרתקות על המדינה השוכנת בחלקה הדרומי של יבשת אפריקה. 
 
בשם המלכה - מפלי ויקטוריה קיבלו את שמם ע"י מגלה הארצות דייוויד ליווינגסטון, האירופאי הראשון שגילה אותם בשנת 1855 וקרא להם על שמה של המלכה ויקטוריה.
 
בית לפילים - הפארק הלאומי האוונגה הוא אחד מבין אתרי הספארי המומלצים ביותר באפריקה ומהווה ביתם של אוכלוסיית הפילים הגדולה ביותר ביבשת. עוד בפארק שלל חיות בר, כגון זברות, באפלו, ג'ירפות ועוד.   
 
עונת הטיולים - בזימבבואה מתקיימות 2 עונות, העונה היבשה בין החודשים אפריל עד סוף אוקטובר והעונה הרטובה בין החודשים נובמבר עד מרץ. התקופה הטובה ביותר ליהנות מחופשה בזימבבואה היא בעונה היבשה כשהחודשים הפופולריים והעמוסים ביותר הם יולי ואוגוסט. 
 
ההיסטוריה - השם זימבבואה נבחר בעקבות האתר הארכיאולוגי החשוב ביותר במדינה - "זימבבואה הגדולה". על פי ההשערות זימבבואה הגדולה הייתה בין ערי המסחר המצליחים ביותר באזור, ממנה ייצוא בקר, אבנים יקרות, זהב ועוד. 
 
ויזה - לזימבבואה אין נציגות בישראל וישראלים הנוסעים לשם זקוקים לאשרת כניסה התקפה לעד 90 יום. את האשרה ניתן להנפיק בשדה התעופה או במעברי הגבול במדינה. 
 
לא ים, נהר - לזימבבואה אין גישה לים והיא גובלת עם 4 מדינות - מוזמביק, דרום אפריקה, בוטסואנה וזמביה. על אדמת זימבבואה זורם הנהר הזמבזי, הרביעי באורכו ביבשת שמהווה גבול טבעי בין זימבבואה לזמביה.
 
באביב - יום העצמאות בזימבבואה הוא חג לאומי החל ב- 18 באפריל. החג מציין את העצמאות שקיבלה זימבבואה מהממלכה המאוחדת בשנת 1980. 
 
צבעי הדגל - דגלה של זימבבואה מלא משמעות וצבעים. ראשית, הציפור מסמלת את פסלון האבן שנמצא באתר הארכיאולוגי החשוב "זימבבואה הגדולה", הכוכב האדום מסמל את השלום,  הפס הירוק מסמל את החקלאות במדינה, הצהוב את המחצבים הרבים שבה, האדום, את הכאב והאובדן במלחמת השחרור של המדינה והשחור את המוצא האתני של ילדי המדינה. 
 
מדליות - זימבבואה החלה להשתתף במשחקים האולימפיים כבר באולימפיאדת מוסקבה (1980). מאז הספורט במדינה התפתח ומאז היא מחזיקה ב-8 מדליות אולימפיות, אחת של נבחרת הנשים בהוקי שדה ו-7  בשחייה. 
 
אגם מלאכותי - אגם קאריבה (Kariba), הוא האגם והמאגר המלאכותי הגדול בעולם. האגם שוכן בצפון-מערב זימבבואה, לאורך הגבול עם זמביה ומשתרע על יותר מ-7700 קמ"ר.

7 אטרקציות מרכזיות בזימבבואה
 
אין ספק שזימבבואה היא המקום להתחבר לטבע עם שלל אתרים ואטרקציות מרתקות אשר יפגישו אתכם עם הטבע הפראי, עם חיות הבר, עם נופים, שמורות, מערות ועוד. הנה 7 אטרקציות שחייבים לראות.
 
שמורת האוונגה (Hwange National Park)
אחד מעשרת הפארקים הלאומיים הגדולים באפריקה והגדול ביותר בזימבבואה מכיל כ-400 מינים של ציפורים ויותר ממאה סוגי בעלי חיים הכוללים אריות, ג'ירפות, ברדלסים, צבועים ועוד. אך מעל הכל, השמורה מפורסמת בעיקר בגלל היותה בית לאוכלוסיית הפילים הגדולה בעולם. 
 
מפלי ויקטוריה (Victoria Falls)
בין זמביה וזימבבואה שוכן אחד מפלאי הטבע המרשימים ביותר בעולם – מפלי ויקטוריה. המפלים בצד של זימבבואה הינם חלק מהפארק הלאומי הכולל מספר תצפיות מרהיבות על המפלים.
 
הפארק הלאומי בריכות מאנה
בריכות מאנה הן פארק לאומי מרתק במערב זימבבואה המושך אליו שלל חיות בר כגון קרנפים, פילים, נמרים והריכוז הגבוהה ביותר בזימבבואה של היפופוטמים ותנינים. ביקור באזור הבריכות מבטיח לרוב מפגשים מרתקים עם בעלי החיים המגיעים לשתות ממי הבריכות. 
 
זימבבואה הגדולה
זימבבואה הגדולה הינו אתר עתיקות מהגדולים ביותר באפריקה הדרומית, שהוכרז כאתר למורשת עולמית של אונסק"ו. על פי החפירות מדובר בעיר שהייתה עיר המסחר המרכזית ביבשת. האתר מחולק למספר אזורים עיקריים - מתחם היל, העמק והמתחם הגדול..
 
המוזיאון לתולדות הטבע בזימבבואה
המוזיאון הגדול והמומלץ ביותר בזימבבואה הוא ללא ספק מוזיאון לתולדות הטבע  שבעיר בבולוואיו שבמערב המדינה. המוזיאון כולל תצוגות מדהימות ואוספי מחקר מהיקרים ביותר באפריקה, הסוקרים את ההיסטוריה והעושר של מקורות הטבע בזימבבואה. 
 
הפארק הלאומי צ'ימנאני (Chimanimani National Park)
הפארק הלאומי צ'ימנאני הוא גן עדן למטייל, עם נופים ציוריים, הרים מוקפים ביערות, נחלים ומפלים, מערות עם שלל ציפורים וחיות קטנות ועוד. זה המקום לחוות את הטבע הפראי עם אפשרויות רבות לטיולים רגליים, קמפינג, צפרות, שחייה בבריכות טבעיות ועוד. 
 
מערות צ'ינאוי (CHINHOYI CAVES)
מערות גיר תת קרקעיות בהן נחשפו כלי חרס עתיקים המעידים כי בעבר הרחוק המערות היו מיושבות. האטרקציה הגדולה ביותר במקום היא בריכת מים טבעית ומרהיבה הנושקת לאבן הגיר של המערה. הבריכה מושכת אליה צוללנים מכל רחבי העולם וחובבי צילום.  
 
  • מדינה זימבבואה
  • מטבע דולר זימבבוואני
  • שפה אנגלית שונה, סינדבלה
  • קידומת חיוג +263
  • שגרירות ישראל שגרירות ישראל בדרום אפריקה
  • הפרש שעות 1 -
  • שדה תעופה שדה התעופה מפלי ויקטוריה
  • אשרת כניסה יש צורך באשרה