ספארי בטנזניה בפסח
Print Friendly, PDF & Email

ספארי בטנזניה בפסח

7 ימים | - מחיר לאדם בחדר זוגי החל מ - 3095 $
 • שמורת טרנגירי
 • מישורי הסרנגטי
 • מכתש נגורונגורו
 • שמורת מניארה
 • ביקור בכפר שבט המסאי
 • ביקור ומסע צייד בשבטי הנוודים: Hadzabe \ Datoga
 • הנחה לילד עד גיל 14 (לא כולל): 400 $ בכל הרכבי החדרים - לטיולים בחודש דצמבר 2017 בלבד

טנזניה, יעד הספארי העשיר ביותר באפריקה, שלמעלה מרבע משטחה מוכרז כשמורת טבע, מכילה ריכוז עצום של בעלי חיים, הגדולים והפראיים בעולם, תוצר של מדיניות שימור קפדנית ארוכת שנים. בשמורות הטבע של טנזניה אפשר לצפות ביונקים הגדולים של אפריקה, טורפים ואכלי עשב כאחד. עדרים אין סופיים הנעים בעקבות מקורות המזון במרחבי המדינה: ג'ירפות, זברות, היפופוטמים, תנינים ומינים רבים של אנטילופות, שוכני עצים ובעלי כנף החל בעופות מים וכלה בתוכיים. שבוע של נסיעה ברכבי שטח פתוחים במרחבים אינסופיים, יופי של טבע בראשיתי הנגלה במלוא הדרו. מפגשים אישיים עם האוכלוסייה המקומית והיכרות עם אורחות החיים של בני ובנות השבטים המקומיים.

מסלול הטיול

יום 1 | תל אביב – ארושה Arusha

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה לשדה התעופה קלימנג'רו טנזניה. לאחר הנחיתה נצא לכיוון העיירה ארושה הנמצאת למרגלות הר קלימנג'רו, העיר הגדולה של צפון טנזניה. ככל שיותיר לנו הזמן נצא לסיור הכירות עם העיר, ונמשיך ללודג' בו נלון הלילה.

יום 2 | שמורת מניארה Lake Manyara National Park

לאחר ארוחת הבוקר נצא למתוח רגליים סביב הלודג' ואחר כך נצא ליום ספארי בשמורת מניארה (Manyara) ולנסיעת שטח בשביליה. למרות שטחה הקטן (325 קמ"ר), מתקיימת בה אוכלוסייה מרתקת של בתי גידול ובעלי חיים. אריות השמורה התפרסמו במנהגם לטפס על עצים, כדי למצוא מפלט מן החום בצהרי היום. השמורה מציעה גם נופים דרמטיים, נקודות תצפית רבות על האגם ובריכות היפופוטמים שבצידן ציפורי מים. נחצה את השמורה צפונה ונמשיך אל הלודג' בו נבלה הלילה.

יום 3 | מישורי הסרנגטי Serengeti – הערבות האינסופיות

לאחר ארוחת הבוקר נצא מערבה לעבר מישורי הסרנגטי, מאזורי הטבע העשירים והמגוונים ביותר בעולם. ניסע במישורים המתגלגלים ללא סוף, נחצה יחידות צומח מגוונות. נצא לתור את מרחבי שמורת הסרנגטי בהם שוכנים אלפי בעלי חיים: עדרי גנו, צבאים, זברות, ג'ירפות, נשרים ועוד רבים אחרים – כולם נעים לאיטם, אוכלים ונאכלים ללא שינוי אלפי שנים. נאכל ארוחת צהריים באזור המרכזי של השמורה, נסייר ליד נהרות ומקורות מיים, בחיפוש תנינים והיפופוטמים, באזורי שיחים נחפש אריות ובין העצים נחפש נמרים ואף פילים. לקראת שעות בין הערביים, נגיע אל הלודג' בו נבלה את הלילה, כשאנו מוקפים ברחשי הלילה של הסוואנה האפריקאית ומעלינו שטיח נוצץ של אין סוף כוכבים.

יום 4 | מישורי הסרנגטי Serengeti – מכתש נגורונגורו Ngorongoro Crater

עם זריחת השמש נצא לראות את תחילת יומם של בעלי החיים הרועים במרחבי הסרנגטי. לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לכיוון מכתש נגורונגורו שזכה בתואר אתר מורשת עולמי של אונסק"ו הודות למאפיינים הגאוגרפים, הזואולוגים והאנושיים שבו. המכתש שנוצר לפני מיליוני שנים הינו לוע של הר געש, עצום בגודלו, בו כלואים בעלי חיים רבים וקהילה של בני שבט המסאי. במקום אפשר למצוא את רוב מיני החיות במזרח אפריקה, וגם רוב המערכות האקולוגיות של אפריקה. בין קירות תלולים בגובה של כ־600 מטר, נמצאים ימת סודה, נחלים, ביצות, סוואנות, חורש פתוח, יער עצי שיטה ויער גשם הררי, וביניהם מסתובבים עדרי זברות, גנו וצבאים, פילים, תאואים ושאר מינים מהם נדירים ואנדמים למקום. נרד לתוך הלוע המפורסם. נראה את אגם הסודה שבמרכזו – נלמד על התופעה הייחודית , נכיר את סיפורם של בני שבט המסאי החיים בתוך המכתש הגעשי, ונבקר בכפרם**, אחד השבטים המעניינים ביותר באפריקה ונזכה לצפות במופע פולקלור ובו הריקוד המסורתי של בני המסאי. ממש כמו בתיבת נוח תנכ"ית.
**ייתכן וביקור זה יערך ביום אחר – כתלות בלו"ז הטיול.

יום 5 | ביקור ומסע צייד בשבטי הנוודים: Hadzabe \ Datoga

בשעות הבוקר המוקדמת נצא בנסיעה לעולמה הילידי של טנזניה, נצא לפגוש את שבט ההדזבה(Hadzabe) . נתלווה לנערי בני השבט בין אחרוני השבטים הנוודים של טנזניה (nomad Tribe). שבט ציידים – לקטים החי בגבעות הסמוכות לאגם אייסי (Ayasi lake ) ושייך אנתרופולוגית לשבטי הבושמנים של טנזניה. נבקר במנייטה של השבט ובאם יתאפשר נוכל להתלוות אל הגברים לצייד או לראות את נשות השבט מלקטות צמחי מאכל ודבש פרא. בשעות הצהרים ניפגש עם שבט נוסף, שבט הדטוגה (Datoga), במקורו שבט נוודים וכיום חייהם סובבים על חקלאות בנוסף לרעיית הבקר ועבודות מלאכה מרשימות המעטרות את נשות השבט. בשעות הערב נגיע ללודג' בו נלון הלילה.

יום 6 | שמורת טרנג'ירי Tarangire National Park

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שמורת הטרנגירי. השמורה מכילה את האוכלוסייה הצפופה ביותר של פילים בטנזניה. ניסע בשבילי השמורה ונוכל לחזות בצמחייה הייחודית שהתפתחה במקום המורכבת בעיקר מעצי באובב המקנה לנוף המקומי קסם רב. נאכל ארוחת פיקניק בלב השמורה ונצא לנסיעת שטח לראות את בעלי החיים השונים אשר לפני עונת הגשמים נודדים בשמורה בעדרים גדולים: צבאים, זברות וג'ירפות. טרנגירי היא אחד המקומות האחרונים שבהם יכולים בעלי חיים אלה למצוא עשב ירוק לפני הגשמים. בשעות הערב נשוב ללודג' בו נלון הלילה.

יום 7 | Ngurdoto – מקילימנג'רו ( Kilimanjaro ) תל אביב

לאחר שבוע של מרדף אחרי בעלי חיים, נצא ליום הכירות עם הקהילה המקומית, נכיר את סיפורם של השבטים החיים במרחבים, ונבקר בכפר מקומי**. נמשיך בנסיעה ונראה את צורת חייהם של תושבי הסוואנות. נראה את מטעי הקפה הפזורים בדרך. צמח שעיצב את ההיסטוריה ומשפיע על יומו של כל אדם מערבי. נאכל ארוחת צהריים בחיק הטבע ונמשיך אל ארושה. ככל שיותיר לנו הזמן נבקר בשוק אומניות מקומי. בהתאם לשעת הטיסה, נצא לשדה התעופה לטיסתנו הישירה חזרה לארץ.
**ייתכן וביקור זה יערך ביום אחר – כתלות בלו"ז הטיול.


לפרטים נוספים ויצירת קשר

אני מעוניין לקבל עדכונים ומבצעים למייל

תאריכים ומחירון

מתאריך עד תאריך מס’ ימים שם מדריך מחיר לאדם בחדר זוגי בסיס אירוח הערות
31/03/18 06/04/18 7 שרון ענבר 3095 $ פנסיון מלא
31/03/18 06/04/18 7 לירון שפירא 3095 $ פנסיון מלא
31/03/18 06/04/18 7 גילה שיר התרסי 3095 $ פנסיון מלא
31/03/18 06/04/18 7 לירון שפירא 3095 $ פנסיון מלא
 • טיסות שכר ישראלי בינלאומית ישירות – בקו תל אביב – קילימנג'רו
 • הנחה לילד עד גיל 14 (לא כולל): 400 $ בכל הרכבי החדרים
 • תוספת לאדם בחדר יחיד: 500 $
 • חובת דרכון בר תוקף לחצי שנה לפחות מיום יציאת הטיול
 • המחיר כולל: מיסי נמל היטל דלק, סיורים וביקורים כולל דמי כניסה כמפורט בתכנית הטיול, טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • רכבי שטח - 4*4, כולל ביטוח לרכבים, 6 מטיילים ברכב של 8 מקומות
 • לינה בלודג’ים מהשורה הראשונה ( סדר הלינות והלודג'ים עלול להשתנות לפי צרכי התוכנית )
 • ויזת כניסה לטנזניה – בעלות של 50$ לנוסע – משולמת באשראי בלבד ישירות בשדה התעופה (מומלץ להגיע עם 2 אמצעי התשלום עכב שינויים שעלולים להתרחש ביעד ללא התראה מוקדמת – אשראי \ מזומן \ צ'ק)
 • המחיר אינו כולל: אשרת כניסה, ביטוח רפואי וכבודה, דמי סבלות או הוצאות אישיות , טיפ למדריך הישראלי
 • חברת כרמל תיירות שומרת לעצמה את הזכות לשנות את המדריך והמלון בהתאם לצרכי ואילוצי החברה
 • כרמל תיירות שומרת לעצמה את הזכות, במקרים חריגים, להגדיל את מספר המטיילים ברכב בנוסע אחד, על פי הצורך
Print Friendly, PDF & Email

תמונות ומפה

המומלצים שלנו

טנזניה, יעד הספארי העשיר ביותר באפריקה, שלמעלה מרבע משטחה מוכרז כשמורת טבע, מכילה ריכוז עצום של בעלי חיים,…
החל מ: 2795 $
טנזניה, יעד הספארי העשיר ביותר באפריקה, שלמעלה מרבע משטחה מוכרז כשמורת טבע, מכילה ריכוז עצום של בעלי חיים,…
החל מ: 2995 $
גביע העולם בכדורגל שנערך בדרום אפריקה ב 2010 הראה לנו שדרום אפריקה אינה מה שרובנו חושבים. מוזר לחשוב…
החל מ: 2995 $
מצא את החופשה שלך
טיולים מאורגנים
 
חבילות ונופשונים